Soru - Cevap (Gram Altın)

  •  A 
BÜ*** BÜ*** 25.10.2021 08:48
Konu / Hisse Kodu: Gram Altın
Aydın Bey Merhaba,

Gram altın ile ilgili en son teknik seviye paylaşımınızı 19 Ekim'de yaptınız. Şu anda 560 TL yi de geçmiş durumda... Ons'un 1808$ direncini geçmesi ile ilgili düşünceniz nedir? Bu günlerde gram altına onstan ziyade TL/Dolar kurunun etkisinin daha fazla olacağı malum... Kur da ABD ile ilişkilere bağlı olduğundan büyükelçilerle yaşanan gerilimin ortaya çıkaracağı durum da var... Çok belirsizlik içeriyor, ama bu durumda gram altın için ne söylenebilir?

Teşekkürler...
Cevap 25.10.2021 10:00

Günaydın.

Düşüncelerimi beklenti yazımda belirttim. Tekniklerini de tablolara ekledim. Maalesef ons yerinde sayarken gram artan kurlar yüzünden rekorlar kırıyor. Bu yapılan hatalar devam ederse kurların yükselişi gramı yukarı çekmeye devam edebilir. Ama bunun ons artışından olmadığını biliniz. Yani kurlar zirve bulup geri dönecek olursa, gram da düşecektir. O yüzden gram alınır, taşınır diyemiyorum. Elde tutma riski yüksek diyebilirim. Ama ülke böyle kararlarla yönetilmeye devam ettikçe kurların akıbeti için yorum yapmakta zorlanıyorum. 

Çok önceden beri bunların olabileceğine dikkat çektim. 8.68 direnci geçilecek olursa Dolar'ın hızla 9.00 - 9.20 - 9.50, 10.00 ve üzerine gitme riskini yazıp durduğumu, tekniklerde paylaştığımı biliyorsunuz. Ama benim de söyleyebileceklerim bir yere kadar. Sonuçta olması, yapılması gerekenlere göre yorum strateji, yorum, tahmin yapabilirsiniz. Öngörülemeyen piyasalar bizleri de zorluyor.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_