Soru - Cevap (Aksa)

  •  A 
HI*** AL*** DE*** 15.09.2021 20:06
Konu / Hisse Kodu: Aksa
Aydin Bey Merhaba;
Aksa da sanirim yakin zamanda yeni önerileriniz gelmesi bu fiyat seviyelerinde zor görünüyor. Uzun yillardir bu hissede neden bu kadar ısrarcı olduğunuzuda görmüş olduk.Aksa umarim yeni alim fırsatları tekrar yaratır.
Cevap 16.09.2021 00:08

Bazı hisseler çok iyi olmasına rağmen, ana yatırımcıları maalesef diğer yatırımcıları bezdirerek hisseden uzaklaştırırlar. Aksa da son yıllar bu hisselerden biri idi. Ama Türkiye'nin en büyük eksiği olan katma değerli yatırım alanında DowAksa ortaklığı olan carbon elyafı şirketi çok ciddi yüksek katma değerli şirketlerden birisidir. 

Neyse uzun vadeli yatırım hisseleri içinde 20+ fiyat beklentisi ile vardı zaten. Ama o fiyatı görünce o listeden de çıkartmıştım. Çünkü şu anki bilançosuna göre bu fiyat yeterli idi. Olası bir düşüşte destek kolluyordum. 18.44 altında ikili tepe riski olduğu için izlemede kalmıştım. Bugünkü hareket sert olmuş. Belli olmaz teknikler gerektirdiği zaman her fiyattan yeni öngörüm gelebilir. Ama hareket kalıcı mı onu görmek lazım. 

Benim uzun dönem ısrarlı olduğum hisselerden sanırım sadece netas'tır beni şaşırtan. Diğerleri her zaman fazlası ile gereğini yaptılar.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_