Soru - Cevap (Doas)

  •  A 
RE*** ÇE*** 13.09.2021 22:53
Konu / Hisse Kodu: Doas
(Ayrıca çok düşmüş hisseleri tümden değiştirmek de riskli olabilir! Siz bu işi yapınca hareketlenirlerse çok üzer ) sizin bir soruya verdiginiz cevapdı üzdü be aydın bey 8 ay zararda bekle o duştü ben aldım o düstu ben inatla aldım 2 temettu aldim ekleme yaptim tüm pörtföyümu doas yaptım hemen kar görünce 27 sattım hadi alırım nede olsa 8 aydir hergün dusuyo dedim deyiş o deyiş düşmeden 2 haftada gitsin yine beceremedim sizin cümlelerinizi bire bir yaşadım valla :(
Cevap 14.09.2021 08:23

Günaydın.

İşte bu nedenle bu cümleleri ve uyarıları yapmıştım zaten. Ama o kadar profesyonel çalışıyorlar ki, sizin gibi benzer çok sayıda kişi dökülüyor. Bir de benim bu uyarılarımın olmadığını düşünün. Nasıl o kadar düşürdüler anlamak zordu. İşte şimdi anlıyoruz. 

Tecrübe tecrübedir. İnşallah bir dahakilerden fazlası ile kazanırsınız. Ama nasıl tüm portföyü tek hisseye bağlamak yanlışsa, aynı şekilde parite yaparken, dirençten döner diye hepsini satmayı denemek de aynı derecede yanlıştır. En fazla yarısı ile yapacaksınız. Düşerse yarısını yerine koyup o kadarlık kar elde etmek yetecek. Giderse eldekilerden kazanacağınız için bu şekilde üzmemiş olacak.

Yine de sıkmayın canınızı. Toaso'da da bunu yaptılar. Doas kadar değil ama önce düşürdüler. Altı aylık bilanço için yeterli olan fiyatta öngörüler kapandı. Ama yıl sonu hedefine göre almaya devam ettiler. Yani oluyor bunlar. Ben bile gördüğünüz gibi silkelenebiliyorum. Robotlarla yapılan algoritmalar burayı bambaşka ve zor bir alana çevirdi.

Dediğim gibi, yükselişlerini beklediğim daha çok hisse var. Onlardan kazanırsınız.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_