Soru - Cevap (Doas)

  •  A 
İB*** ÖZ*** 18.06.2021 20:38
Konu / Hisse Kodu: Doas
Hocam merhaba, doas sanki battı da düştükçe düşüyor. Pandemide bile o belirsizlikte bu kadar düşmemiştir. Şubatta yatırım şirketleri 23 TL verdiğinde ne biliyorlardı acaba merak ediyorum. Çünkü hisse bilançosu kardan başka bir şey yapmadı. Temettü verdi. Bu düşüş mb başkanının görevden alınmasından önce başladı. Bu hisse ya çok yükseleceği için bu kadar düşüyor yada ötv o kadar artacak ki kimse araba almayacak. Artık mecburen uzun vadeci olduk. İyi hafta sonları diliyorum. Kolay gelsin.
Cevap 20.06.2021 22:27

Maalesef orta-uzun vade mecburi oldu artık. Ama işin ilginci arabalarda sıra var. Şu an Türkiye'deki kriz ve sıkıntı çok farklı kesinlikle. Çünkü gerçekten bir ekonomik kriz olsa, bu şekilde otomobil, konut ve her türlü tüketim ürününün, turizm konaklama fiyatlarının karşılıkları bu kadar yüksek olmazdı. 

Maalesef içeride ve dışarıdaki gelişmeleri liyakatla yönetme konusundaki şüphelerden olsa gerek, yabancı her yerde hala satıyor. Bilemiyorum erken seçim krizi mi bekleniyor, yoksa finansal bir krizden mi çekiniyorlar ama, yabancılar pandemi öncesinden beri satmaya başladılar. Ben bunun nedenini ABD ile ilişkilerde olası kriz ihtimaline bağlıyordum. 

TCMB değişimleri belirsizlik ve güvensizlik yarattı. Sonra olan biteni hepiniz biliyorsunuz. Bir sıkıntı var ama bakalım ne çıkacak. Umarım her neyse, çok uzamadan atlatılır. Yoksa bu kur-faiz düzeyi böyle yükselmeye devam ederse tadımız daha da kaçacak.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_