Soru - Cevap (Hektaş)

  •  A 
GÜ*** İP*** 16.06.2021 13:58
Konu / Hisse Kodu: Hektaş
Merhaba bilançoları ve yatırımları gayet güzel görünüyor fakat hisse sürekli aşağı geliyor sizce kısada durumu ne olur Aydın Bey. Çok teşekkür ederim.
Cevap 16.06.2021 14:22

Aslında bana göre bilanço olarak oldukça primli. Ama diğer hisselerle kıyaslayınca sürekli aşağı geliyor göreceli bir söz! Zirvesi 9.80 li seviyelermiş. % 15 civarı düşmüş. Çok yıkıcı bir düzeltme değil. Diğer bir çok hem de daha iyi bilançolu hisselerde çok daha fazla kayıplar var. Ama 7.86 civarı desteklerine iner mi bilmem. İner ve bu desteği kırarsa, o zaman kayıpların daha da artma riski olur.

Ben bilançoya göre ekstra primli bulduğumdan 11'nci aydan sonra takibi bırakmıştım. 8.00 civarında da destekler var. Yüksek bedelli olan hisselerde öncesinde yükseliş hareketlerini çok hissede gördük. Ama sonrasında hep realizasyonlar geldi.

Benim açımdan hala primli olduğu için kısa durum ne olur cevabı kolay değil. Hisseyi taşıyanların dışındakilerden yeni bir alım gelirse düşüş sürer. Yeni gelene ihale derler. Ama 8.00 görülmeden her an tepki görülebilir. Fakat olası alım tepkilerinin uzun soluklu olmasını beklemem.

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_