Soru - Cevap (ISMEN)

  •  A 
HÜ*** .*** 02.06.2021 12:04
Konu / Hisse Kodu: ISMEN
Merhaba hocam,
Twitterda birçok eğitim videosun olan ve 200.000 e yakın takipçili biri şöyle yazmıştı:
"Tepelerde gerçekleşen TOBO ve Dipte gerçekleşen OBO tehlikelidir. Genel olarak TOBO Diplerde OBO Tepelerde aranır. Tepede TOBO'dan ve tepede Elmas formasyonundan korkun. En büyük tuzaklar tepede TOBO ve tepede Elmas formasyonunda yapılır."

ISMEN zirvesine yakınken TOBO dediniz ve hep düşüyor. Acaba tuzağa mı yakalandık :)
Cevap 02.06.2021 12:53

Yazılan genelde doğru bir tespittir. Ama ısmen'deki tobo oluşumu zirve gördüğü 20.68 de değil benim kullandığım dikkat ederseniz. 17.75 iken dikkat çektiğim bir oluşum. Ki henüz bitmemiş ya da tetiklenmemiş olduğu için oluşum diye yazdım. 

Ayrıca, yapılan halka arzların halen aynı şekilde sürmesi nedeniyle aracı kurum karlarının yine yüksek gelmesi beklentisindeyim. O nedenle bir kar satışına yakalandığımız doğrudur. Aynı şekilde ocaktan bu yana öngörülerde ciddi getirler oluştu zaten. Şimdi bunun düzeltmeleri nedeniyle bu gevşemenin yaşandığının düşünüyorum.15.00'e kadar olabilecek bir düzeltme sonrası dönüş yaşanabilir. Böyle olursa, TOBO un ikinci omuz dibi görülmüş olur.

Ama 13.56 aşağıya kırılacak olursa, işte o zaman tuzağa gelmiş oluruz. Aman uzak olsun böyle işler. Kalanmayalım zaten doas'ta bu kadar yüksek kara rağmen terste kaldık. Üstüne yine kar beklentilerim iyi olan bu öngörüde de ters kalmayalım:) İsmen filtresi yaparsanız çok güzel getirilerle geliyoruz nazar değmesin:)


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_