Soru - Cevap (Odas)

  •  A 
OZ*** SA*** 21.04.2021 18:23
Konu / Hisse Kodu: Odas
Odas da ki düşüş ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Alım için fırsat mıdır? Yoksa 1.91 desteğine kadar düşer mi?
Cevap 21.04.2021 18:36

Yani uzun zamandır odas'ı takibi bıraktım. Bilançosu zaten ciddi zarar iken halka arz beklentisi ile fiyatlanıyordu. Beklenti bitti durum bu. Ama tabii olaya bir de piyasanın durumunu bilerek bakmak lazım. Kredili alanlar, ısrarlar hisseleri yukarı taşımak isteyenler herkes her yerde çarpılmış durumda. Böyle olunca kredili satışları var, panikleyenlerin satışları var. Alıcılar kaybolunca 10o bin adet hisseyi vermek bile % 10 düşürüyor hisseleri. Eskiden tek kademede olan 500 Bin adet alıcı şimdi tabana kadar olmuyor. Böyle olunca da düşüş bu şekilde olur.

Çok kez yazdım bir çok hissenin fiyatı aşırı manipülatif fiyatlanıyor diye. Kriz yaşanırken, bu köpükler maalesef alınıyor. Çok karlı iskontolu şirketler bile böyle düşerken, büyük zararlı olanların ayakta kalması kolay değil. 

Bu piyasada çok ciddi karı olan şirketler dışındaki zararlı bilançoları düştüğü için alım fırsatı olarak görmem ve buna da cesaret edemem. Ülkede neler yaşayacağız belli değil. Daha derin bir kriz olacaksa, buna karı yüksek fiyatı da bu karına göre iskontolu olan özellikle ihracat yapan şirketlerle yakalanmayı tercih ederim. Ama bu benim düşüncem tabii


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_