Soru - Cevap (Netas)

  •  A 
SE*** KU*** 29.03.2021 00:35
Konu / Hisse Kodu: Netas
Hocam Netas yazınca sorulan sorular sizi o kadar bunaltmış ki okudukça ben de bile etkilendim :) sanırım sırf bu yüzden uzun vadeli listenize almamışsınız. Satışların arttığı ihale haberlerinin geldiği , 5g , siber güvenlik daha önemli hale gelmiş. Maliyet azaltma icin iştirak satışı yapılmış .. gibi teknik bir soru sormak istedim. Dolaşımda 24 milyon lot var geri kalan 40 milyon lotun 7 küsür milyonu saklama dağılımın da gözüküyor yanı saklama dağılımın da 31 milyon lot var. Neden bu şekilde
Cevap 01.04.2021 09:54

Netas'ın arge ve çalışmaları ile bilanço yansımasını anlamak çok zor gerçekten. Ama bu kadar iş yapılan bir şirket her şekilde yükseliş beklentimi gerçekleştirecektir. Çünkü dünya tam da netas'ın çalıştığı teknolojiler üzerinde gelişiyor.

Cevabım gecikti. Çünkü takas sorunuzun cevabını araştırıyordum. Maalesef cevabı ben bulamadım. Birkaç yere sordum. Onlardan da net izah gelmedi. Muhtemelen dolaşıma çıkmamış ama kotasyona alınmış paylardan kaynaklanıyor olabilir. Gecikme bu izahı araştırmamız nedenliydi kusura bakmayın.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_