Soru - Cevap (Borsa)

  •  A 
OS*** ÜN*** 21.03.2021 16:11
Konu / Hisse Kodu: Borsa
Uyarılarınız üzerine yuzde 80 nakitte kaldım. Çünkü ne zaman Aydın hocamın çekindiği bir husus olsa er ya da geç gerçekleşiyor diye düşündüm. Son gelişmeler, piyasayı olumsuz etkileyecektir. Ama çarşamba günü açıklanacak olan reform paketi ve olası kabine değişikliği rüzgarı tersine döndurebilir mi? Bir de hazine ve maliye bakanlığının ayrılması konusu gündemde. Bu da pozitif bir gelişme olarak yansır mı? Teşekkür ederim, kolay gelsin hocam.
Cevap 21.03.2021 21:36

Bakanlıkların ayrılması ya da açıklanacak reform detaylarında yapılacaklar, alınacak kararlar önemli. İçi dolu kararlar olursa olumlu olur. Ama hukuk ve ekonomi reformunun ilk açıklamaları gibi olursa yine dağ fare doğurdu derler.

Hazine ve Maliye tek Bakanlık iken yapılmayanlar, ayrı ayrı bakanlıklara dönüşürse yine esas olan neler yapacakları olacaktır. Artık sorunlar çözülmeden lafla yürümüyor bu işler. Umarım gerekenler yapılmaya başlanır. Yoksa dünyada faiz ve enflasyon yokken bizde bunlar neden hala çözülmedi diye sorunca cevap olarak artık dış güçler demeyi bırakmak lazım.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_