Soru - Cevap (ENDEKS)

  •  A 
AB*** SE*** KI*** 20.03.2021 19:49
Konu / Hisse Kodu: ENDEKS
Merhaba Aydın Bey,
Dün gece MB Başkanının görevden alındığını öğrendik. MB Başkanı değiştirme konusundaki süper istikrarımız malum. Sonuca gelmek istiyorum. Bu müthiş güven ortamında, doların 8 lere ve daha yukarılara gitmesini bekliyor musunuz ? Endekste 1430 ları aşağı kırmasını bekliyor musunuz ? Mevcut koşullarda elimizdeki hisseleri desteklerde verip aşağıdan almamız mantıklı olur mu ? Mevcut koşullarda, üst üste 3-5 günlük güçlü satış gelir mi ?
Teşekkür ederim,
Saygılarımla
Cevap 21.03.2021 20:26

Hiç birisine teknik destek ya da dirençler kırılmadan evet diyemem. Bu hafta ne gelişmeler yaşayacağız bakalım. Ayrıca bilemeyiz ki, sihirli eller alıma geçer banka ve ana hisselerde bir anda döner BIST. 

BIST'in daha iki ay öncesinde 1.431 altında düzeltme yaşamasını bekliyordum ama düşürmediler. İkindi denemede de 1.443 seviyesinde tuttular. Şu an ise hala 1.500 üzerinde. Yani bir süre daha 1.500 üzerinde kalırsa, stochasticler alıma uygun seviyelere inmiş olur.

Kısacası paylaştığım destekler kırılırsa alt düzeltme seviyelerine ineriz ama kırılmadan evet denmez. Dolar için de şu an % 19 faiz geçerli olduğu için kur üzerinde baskı var. Ama faizleri indirmeye kalkarsak o zaman işler değişir.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_