Soru - Cevap (Yorum)

  •  A 
BU*** TA*** 18.03.2021 19:48
Konu / Hisse Kodu: Yorum
Hocam ben dün 1582 yi kırdık diye nakitin%90 ınana kadar hisselere girdim dedim ralli yapicaz ama olmad,ancak hiç panikte yapmıyorum al sat tablosunda zarar kes olmayan hisseler beni hiç korkutmuyor, ben çok eski olmasamda, yeni üyelerde korkmasın, örnek gecen sene bu zamanları verebiliriz . O günlerde böyleydi hatta daha da kötü hisseler yerle bir di, ama sonunda sabreden cok iyi karlar aldı. O yuzden benim gibi olan varsa panik yapmasın gecen sene bu paniği ben yaptım bana zarar verdi .
Cevap 19.03.2021 01:17

Dün tam bir boğa tuzağı yaşadık. 1.582 kırılınca teknik olarak hızlanabilecek bir endeks bekleniyordu. Hissiyatta ben bunu şimdilik beklemiyor olsam da, tekniğin gereği kırılırsa yaşanır diyordum. Buna boğa tuzağı deniyor. Dirençlerde yukarı kırdırıp tam kırdı gidecek diye alıma gelenlere dönüp mallar verilir. Dün bu oldu.

Sadece bu durum normal işleyişinde olmadı. Biden'ın Rusya ve putin için açıklamaları sonrasında yaşandı. Daha sert düşüş aynı anda % 3.5 lar civarı Rusya borsasında yaşandı.

Şimdi ise faiz kararı kurdaki baskıyı hafifletti. Ama yine de asıl risk olarak gördüğüm doğuakdeniz'de bir çatışma riski ve ABD ile yaptırım ya da Suriye'deki amaçlarına yönelik kopmaya gidecek sorunlar benim için çok daha büyük problem. Biz dünya ile kavgalı olarak da bu ortamda kendimize destekçi bulamadığımız için yanlızlığa düşmüş durumdayız. Yine de Türkiye büyük bir ülke ve büyük bir pazar. Ben uzlaşı bir noktada olacaktır diyorum. Yoksa Türkiye'yi batıdan kopartırlar ki, bu  durum batının da işine gelmez aslında. Bu nedenle henüz çok ümitsiz değilim. Ama bu gelişmeleri 1.431 endeks aşağı kırılarak yaşasaydık o zaman büyük bir satış ve düzeltme yaşardık Ama böyle bir durum istenmiyor diye görüyorum.

Dediğiniz doğru, sabredenler bu sıkıntıları da aşacaklar.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_