Soru - Cevap (Hisse orani-nakit oranı)

  •  A 
YU*** BE*** 01.03.2021 23:46
Konu / Hisse Kodu: Hisse orani-nakit oranı
Aydın bey son düşüşü ongormenizin faydasını göremedik ,yuzde 1530 altı yuzde 50 nakit 1440 yine yuzde 50 nakit ..destek direnç köşemiz olsa nakiti yuzde 10-15 düşürme şansımz olsa keşke .. diger mevzu duşerken küçük hisseler sertdüştü , bankalar fazla düşmedi ama cikarken bankalar daha hızlı çıktı bunu nasil yorumlarsınız , son sorum mart aynda 1430 altını bekliyor musunuz ?
Cevap 02.03.2021 00:51

Aslında tam öyle de değil! Mesela son öngörülerde düşüş halinde desteklerden kademeli alımlara uygun uyarısı da var biliyorsunuz. Yani açık olanlarda bazı arkadaşlarımız alımlarını yapmışlar gördüğünüz gibi.

Ama ben düşüşün bu denli hızlı bir tepki ile toparlanmasını beklemiyordum. O nedenle yeni öngörüler yapmamıştım. Keşke her zaman bire bir her gelişmeyi önceden öngörebilsem ama bugün olduğu gibi bazen mümkün olmuyor maalesef.

* Düşerken küçükler sert düştü, bankalar fazla düşmedi ama yükselirken bankalar daha hızlı çıktı. Bu tespitinizi yorumlamadan önce, bana mesela hangi küçük hisseler sert düştü örnekleri de yazar mısınız ona göre yorum yapayım?(Bu arada bu yorumlarımı ancak yarın akşama doğru yapabilme imkanım olacak)

* Teknikler benim için ne zaman ne görüntü verirse, o zaman o yöndeki beklentilerim oluşur. Eğer 1.500 altına yeniden inersek 1.430 desteğine inme riskimiz yeniden olur. Eğer 1.431 desteği kırılırsa bunu gerçekleştirdiği tarih hangi ayın içindeyse, o zaman alttaki risk olan yerlere düşmesini beklerim. Şu an için halen bu risk bitmiş değil.

Bu arada lütfen tek soru sorun. Her üyemiz birden çok soru iletirse, gördüğünüz gibi bu saatlerde bile ekran balında durmak zorunda kalırım. 

İyi geceler


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_