Soru - Cevap (Destek-Direnç)

  •  A 
AH*** ER*** 01.03.2021 19:50
Konu / Hisse Kodu: Destek-Direnç
Hocam öncelikle borsanın düşme öngörünüzdeni doğru tahmininiz için tebrik ederiz.
Benim sadece son zamanlarda dikkatimi çeken destek- direnç tablosundaki paylaştıklarınızın ana sayfadaki öngörülerden biraz daha başarılı olması.
Örnek vericek olursam gecen haftalardan çeşitli formasyonları olan (alctl,netas,gubrf,deva,trcas,alkım)
Fakat asıl öngörüde olan (tcell,ttkom,ulker,sahol,asels) bunlarıda ısrarla tekrar veriyorsunuz ama hedefe yürüyemiyorlar.
Evet ucuz kaldılar ama gitmiyorlar :))
Cevap 01.03.2021 20:24

Çünkü onlar bilançolarına göre iskontolu olanlar. Yoksa bu ortamda öngörü vermekte çok zorlandığım için başka yapabilecek şey yok maalesef. Böyle olacak. Ben ederinin yüksek olduğunu düşündüğüm hisseleri aynı şekilde paylaşmaya devam edeceğim. Yoksa arka arkaya pgsus, thyao, tavhl gibi ulaştırmalar için de paylaşım yaptım. Onlar da yükseldi. Ama en iyi bilanço zamanlarındaki fiyatları geçti bazıları. Fakat bilançolarında çok büyük zararlar var. Bana sağlıklı gelmiyor. Ama tekniği yukarı gösterdiği için de paylaşıyorum. Bilançolu düşen hissenin en azından bir izahı var. Ama çok büyük zararlarla düşen hisse için ne izah verebiliriz ki değil mi?

Fakat iyi bilançolu olanların da teknikleri iyi olduğu için paylaştım. Ama düştüler. Onlarda alıcıyı bol bulunca veriyorlar nedense. Beklentilerimi koruyorum.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_