Soru - Cevap (ENDEKS)

  •  A 
AB*** SE*** KI*** 24.02.2021 19:04
Konu / Hisse Kodu: ENDEKS
Merhaba Aydın Bey,
Yurt dışı borsalar (dow jones, dax) artıda işlem görüyorlar. Haber akışına bakıyorum ek bir durum göremiyorum. Bu % -2.3 düşüş abartı olmadı mı ? Daha nereye götürecekler ? 1.300 e gelsin de rahatlayalım diye mi düşünmeliyiz ? Karını 10 kat artırmış DOAS ı yerin dibine sokuyorlar, zor durumda olan turizm sektöründe (Martı otel) tavanlar görüyoruz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demek mantıklı mı ?
Teşekkür ederim,
Saygılarımla.
Cevap 24.02.2021 22:05

Şimdi örnek verdiğiniz hisseler konusunda haklısınız. Ama endeks konusunda onca yazıyı ve uyarıları boşuna mı yazdım ki, bana biraz abartı olmadı mı bunlar diyorsunuz:) 

Sonuçta iki hafta geriye gelin başlayın yazılarımı okumaya. Sebep olmadan bile 1.582 zirvesinin geçilmesini zor gördüğümü ve satışlarla 1.529 bollinger ve sonra 1.500 seviyesi kırılacak olursa, öncekinden de uzun ve daha derin bir düzeltme yaşanma riskini düçlü gördüğümü yazdım yazılarımda. Olası düşebileceği seviye paylaşımlarıma da Şubat başı BIST paylaşımlarında görebilirsiniz.

Bu yazılarımı ciddiye almamışsınız diye düşündüm. Çünkü düşürmemek için çok zaman geçirdiler. Böyle olunca insan artık düşmeyecek diye düşünüyor. İşte tam da öyle olunca satışlar geliyor. Bu yaşananlar çok normal ve doğaldır. Bir anda sert düşmesi ise, düşüşe inanmayanların, destekler kırılınca paniklemelerinden kaynaklanıyor.

Ama yine de belli olmaz. ABD endsklerinde ciddi yükselişler var. Belki bizde de yarın daha iyi bir gün yaşanır. Ben düşecek dedim diye borsa düşmez sonuçta. Benimki bir tahmin.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_