Soru - Cevap (Devam)

  •  A 
SÜ*** AY*** 13.02.2021 20:11
Konu / Hisse Kodu: Devam
Pek alım veya satan ben göremedim abi. Sen mesela destek dirençte te bollinger destek dirençleri çok önemsiyorsun. Tüyo ver abiiiii, lütfen nnnnnn.Hiç sevmediğin yerden sordum biliyorum özür dilerim:))
Cevap 14.02.2021 01:05

Umarım en kısa zamanda tecrübe ede ede öğrenirsiniz. 

Sonuçta tüm teknik analiz yapanlar aynı grafiğe bakarlar. Ama hepsi farklı şeyi görüp konuşabilirler. Bazıları düşüş, bazıları yükseliş yönlü konuşur. Hiç bir grafikte bu dediğimiz çanak, obo, flama gibi formasyonlar ben buradayım demez. Sizlerin görmesi gerekir. Bollinger gibi çok sayıda indikatör de vardır. Ama her biri her hisseye uymaz. Bollingerin yorumu görüntüsüne göre de değişir. Bunun eğitimini bire bir grafikte anlatmak gerekir. Ayrıca ben çok fazla sayıda tekniğe bakarak öngörü yaparım. Ama her birini yazmak mümkün olmadığı için, aralarında bir ya da bir kaçına açıklamada yer veriyorum.

Ama maalesef teknik analiz eğitimi vermiyorum. Tüyo hele hiç vermiyorum biliyorsunuz :)

Ah ah ah, tabi ki her biriniz teknik analiz öğrenebilirsiniz. Hiç birimiz doğuştan öğrenmiş doğmadık sonuçta. Sonradan okuyarak, eğitim alarak öğrendik. Ama tekrar ediyorum, bu konuda kitap yazanlar bile farklı konuşabiliyorlar. Benim açıklamalarına yazdıklarıma bakıp, grafikelrde uygulayıp görmeye çalışın. Bir süre sonra gözünüz aradığınızı bulmaya başlayacaktır.

İyi geceler


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_