Soru - Cevap (Zarar)

  •  A 
BU*** TA*** 27.01.2021 19:56
Konu / Hisse Kodu: Zarar
Bugun ku aksiyon dolu gün için teşekkürler. Sizin uyarılarınız olmasaydı belli günü büyük bir zararla kapatacaktim. Zaten bayagi nakitteydim birde dediginiz 1508 i görünce hemen skbnk ve nurgyo yi yarı yarıya sattim sonra bi baktim ki dusus hızlandı simdi sattıklarımin yerini uygun gördüğünüz direnc lerle dolduracagim.kisaca bugun cok zarar eden ya da karını azaltan olmuştur. Ancak bu sefer biz onların yanında değiliz. En azindan sizi dinleyenler. Tesekkurler.
Cevap 27.01.2021 22:33

Bunları duymak ne mutlu. 

Ama bir de şu konuya dikkat ekmek istiyorum. Eğer beklenen düşüş ekonomik, siyasi, askeri bir kriz nedeniyle değil de, bu şekilde olması gereken bir düzeltme nedeniyle teknik olarak yaşanıyorsa, zatan ful nakit öngörüsü verilemez. Çünkü bu ortamda bile yükselen tavan olan, ayrışan hisseler olabilir. O nedenle elinizde kalan bazı hisselerde geçici kayıplar olabilir. Çünkü ful nakit kararı alırısnız ama borsa yükselirse, bu takdirde de ciddi fırsatlar kaçırırsınız. 

Yani arada kısmen de olsa bazı kayıplar bir süreliğine sineye çekilmek zorunda. Önemli olan zararda bile olsanız, önemli destekler kırıldığı zaman verip, düşüşün devamında daha alttan verdiğiniz para karşılığı, verdiğiniz adetten daha fazlasını alıp, maliyeti düşürmek ve yükselişte çok daha altaki fiyatlarda bile kara geçme fırsatını değerlendirmektir. Siz bunun ilk adımını yapmışsınız. Şimdi düşüşte doğru alımları yaparsanız, yükseliş başladığında bu kayıplarınız da kara dönüşür.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_