Soru - Cevap (Bist düşerken)

  •  A 
TU*** HA*** 27.01.2021 15:35
Konu / Hisse Kodu: Bist düşerken
Merhabalar Aydın bey. Borsada yeniyim ve az miktarla alış yapıyorum. Şu an hepsi aksine. Artıda olanları 2 gündür çıktım. Fakat kaç gündür ekside olanlar vardı. Onları çıkmamıştım. Anlık yükselişler olunca çıkarım diye. Acaba bu düşüş birkaç ay mı sürer yoksa birkaç günümü bunu hesap edemiyorum.Sizin tecrübenize ihtiyacım var.Tesekkurler.
Cevap 27.01.2021 17:09

Üyeliğiniz en azından iki haftalık yazılarımı okumuş olacak kadar eski olduğu için, bu soruların cevaplarını birkaç kez yazdım aslında. Teknik olarak burası bir düzeltme yapmalı. 1.508 kırlırsa da olası ara destekleri de yazarak 1.436 seviyesine kadar bir düşüş sağlıklı olur diye birkaç kez belirttim. Bu oranda bir düşüş piyasada yaşanan düşüşün panik olarak algılanmasına göre iki gün içinde de olup bitebilir. Ama bana göre bir haftayı geçmeyecek sürede olası düşüş sürmesi halinde dedim seviyeleri görmüş oluruz.

Önemli olan, eğer o seviyelere inersek, oradan yukarı mı döneriz, yoksa dikkat çektiğim riskli belirsizlikler AİHM, ABD, Yunanistan konularında olumsuz gelişmeler yaşanacak olursa, daha da düşer miyiz? İşte o kısmı henüz bilmiyorum. Çünkü bu düşüş teknik nedenli. Bu konulardaki olumsuz gelişmeler yüzünden değil. 

Kısacası ben riskli konularda ciddi gerilimler yaşanmazsa o kadar uzun süreli düşüş beklemiyorum. Tabii bir de hisseler ne onlar önemli. Benim öngörü listemde olanlarsa sorun duyduğum birşey yok. Farklı hisselerse onlar için birşey diyemem. Çok sayıda manipülatif aşırı fiyatlanmış hisse var ve bunlarda çok ciddi mağduriyetler yaşanmasını beklediğim gibi, uyarılarını da yapıyorum zaten.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_