Soru - Cevap (Sise)

  •  A 
MU*** YI*** 24.01.2021 17:58
Konu / Hisse Kodu: Sise
Aydın hocam iyi günler. Bazen de insanda şans olması gerekiyor galiba. 19 Ocak destek dirençte sise 8.19 direnç vermiştiniz. 8.21 görünce bende 8.20'den yüklü girdim. Ama sonra her gün geri geldi. Burada destekler kırıldığında geri vermeli mi, yoksa biraz bekleyip görmeli mi? Herşey için teşekkürler.
Cevap 24.01.2021 18:54

Bunlar olacak arada. Yani iyi olan, gidecek olan hisse de takılabilecek. Yoksa ne kadar kolay olur para kazanmak. Herkes durmadan para kazanır. Bir müddet sonra şimdi hayal gelen rakamlar kazanılsa bile beğenilmez olur. 

Bazen takılacaksınız, zarara gireceksiniz. Bunu en baştan kabullenmeniz gerekir. Borsa banka mevduat faizi gibi kesin getirili bir yer değildir. 

Sorunuza gelince; öncelikle açık öngörü varsa beklentisi sürüyor demektir. Sadece destek kırılırsa üstten verip alt desteklerden alarak adet arttırmak hedeflenebilir. Ama yeni aldığınız bir öngörüde, hisse dönüp destek kırarsa kısmi bir zarar göze alınıp geri de verilebilir. Burada az zarar yaptım falan bunlar hiç önemli değildir. Eğer zaman zaman zararı göze almazsanız yeni ortaya çıkan diğer fırsatlar için nakit yaratamazsınız.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_