Soru - Cevap (Teşekkür)

  •  A 
DU*** AL*** SE*** 21.01.2021 12:19
Konu / Hisse Kodu: Teşekkür
Aydın Bey, sizi geç tanımış olmanın burukluğu olmakla beraber, adeta bir okul gibi olan paylaşımlarınız, ve bizim gibi ekonomi olur yazarlığı olmayan yatırımcılara yaptığınız katkı paha biçilemez. Tek tek yazmayacağım aldığım hisseleri ama hiç bu kadar kazançlı bir dönemin olmamıştı. Tekrar teşekkürler.
Cevap 21.01.2021 13:00

Bunları duymak ne güzel bir gurur benim için bilemezsiniz. Umarım hep ve çok kazanırsınız. 

Ama esas olan neden bu işleri yaptığınızı bilerek yatırım yapmaktır. O tek tek izahatları işte bu nedenle yapıyorum. Yorucu oluyor mu, hem de nasıl. Sonuçta burada gördüğünüz tüm paylaşımları sadece ben yapıyorum. Benim de bir hayatım var. Akşam olunca ailece akşam yemeğine oturuyoruz. Hatta eşim de çok yoğun çalıştığı ve ben de hobi olarak yıllardır yemek yapmayı da çok sevdiğim ve aklınaza gelebilecek hemen her şeyi de çok güzel yaptığım için, işin arasında bir de neredeyse pandeminin başından beri bir de düzenli yemek yapıyorum. 

Böyle olunca da, yemek sonrası günün yorgunluğu çöküyor üstüme. Biraz stres atmak için tv seyrediyorum. Geceye kadar drama olmayan, eğlenceli ve tarih kökenli dizileri ya da film izliyorum. 00:00 civarı sabah hepsine yetişmek artık zor olduğu için, sitedeki paylaşımlarımın çoğunu önceden yapmaya başlıyorum. Bu nedenle 23:45-02:00 arası site paylaşımlarımı duymaya başlarsınız. O esnada da tartışma programlarından birini seçim arka fonda onları dinliyorum. 02:00 civarı ekrandan kalkıyorum. Yatmam uyuyabilmem bazen yarım, bazen bir saati buluyor. 

Bu arada bakıyorum benim gibi gece kuşları oluyor o satte bana soru soruyorlar. Hemen söyleyeyim bir ricamı; lütfen gece sormayın. Ben soru görünce cevaplamadan duramam. Bu sefer çalışmam öteleniyor. Sürem uzuyor. 5 saat uyuyacağıma 4 saat en fazla uyuma imkanım oluyor. 

Tüm bu yorgunluğumu en iyi attığım şey balık tutmak. Onun içinde yakınlarda o imkanım çok olmadığı için 2 saatlik mesafeye gitmem gerekiyor. Bu sefer ruhen dinlensem de, beden yorgunluğum arama kullandığım için yine sürüyor.

Bunları neden anlattım şimdi bu kadar uzun  uzun? Ben herşeyimi sizlerle yaşayan bir insanım. Beni çok iyi tanıyın. Bazen yorgunluktan, bazen de soruların aynı şekilde tekrarlanmasından, sitenin arşiv özelliğinin kullanılmamasından ötürü, biraz gergin cevap veriyor olabilirim. Ya da size şablon cevaplar atabilirim. Yani ne var cevaplasanız diye düşünebilirsiniz. Ama benim yerime koyup kendinizi empati yapın diyorum. Sizleri kırdığım zamanlar oluyorsa da affedin lütfen. Kötü bir niyetim hiç yok, sadece artık çok ama çok yoruluyorum. Bu nedenle de, ekstra dikkat gerektireceği için, varant, viop, opsiyon öngörülerim olmuyor ya da az oluyor.

Bir selam verdiniz neredeyse okumaktan sıkılacağınız kadar yazdım değil mi)) Bunu bilin işiniz varken mesaj yazmayın demek:))    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_