Soru - Cevap (Savunma hisseleri)

  •  A 
HÜ*** BI*** 24.12.2020 22:14
Konu / Hisse Kodu: Savunma hisseleri
Tunus ile 150 milyon dolarlık anlaşma..

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, beş Türk firmasının savunma sanayi alanında Tunus ile 150 milyon dolar tutarında ihracat anlaşması imzaladığını duyurdu.

DEMIR,''Tusaş'ın ANKA-S İHA'ları, BMC'nin Kirpi ve Nurol Makina'nın Ejder Yalçın zırhlı araçları, Katmerciler'in tanker ve tank taşıyıcı gibi çeşitli araçları, Aselsan'ın elektro-optik sistemleri Tunus güvenlik güçlerinin hizmetinde olacak" dedi.
Aydın bey
Bu haber hangi hisselere yarar
Cevap 25.12.2020 00:37

Kimin nekadarlık iş aldığı ve ne zaman teslim edeceği önemli. Şu an için bu şirketlerden asels ve katmr borsada işlem görüyor. Çok büyük etkisi olmayabilir. Katmr için iskontolu diyemem. Ayrıca zararlı bir şirket. Aselse gayet iyi bir kara sahip ama bu bilançosuna göre o da iskontolu sayılmaz. Lakin yıl sonu bilançosunda beklediğim gibi daha da yüksek bir açıklayacak olursa, o zaman bu fiyata göre iskontolu olacağı görüşündeyim. Yani tekniklerine göre ve gelecek bilançosu için asels yatırım için düşünülebilir. Önü hep açık, hep büyüyecek çok önemli bir savunma sektörü şirketimizdir. Ama önemli olan ne zaman alınacağıdır. Buna da tekniklere göre karar vermeye çalışıyoruz. Sorunun çok iş yapıyor. Ama devletten eş zamanlı tahsilatta sorun yaşadığı için, finansman maliyetleri olumsuz etki yaratıyor açıklamalarını duyuyoruz.

Aslında borsada savunma alanında da faaliyet gösteren çok iyi kar açıklamış olan ve devamının da daha da artarak gelmesini beklediğim Otkar, belki de şu sıra en iyi savunma şirketlerinden birisi. Bir süredir takibimde olmakla birlikte, nedense bir türlü pozisyon açamadım.     Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_