Soru - Cevap (KFEIN)

  •  A 
AB*** SE*** KI*** 23.12.2020 18:55
Konu / Hisse Kodu: KFEIN
Merhaba Aydın Bey,
Öncelikle daha önceki HEKTS soruma detaylı cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Böylelikle HEKTS hissesinden güzel kazanç sağlayarak sattım. Endeks bahsettiğiniz 1410 direncini kırınca alım yapmak istedim. KFEIN hissesinde bugün hacim azalarak düşüş sürdüğünü görünce ve açık öngörünüz bulunduğunu farkedince alım yaptım. Sizce yükseliş trendini devam ettirecek midir? Yoksa dinlenme sürecine mi geçiyor ?
Teşekkür ederim.
Cevap 23.12.2020 19:33

Rica ederim.

Bu şekilde yorumlar yapmıyorum. 

Ama tüm üyelere şu uyarıyı yapayım; hisseleri genelde dirençlerini kırarken almak daha iyidir. Hareketin içinde olursunuz. Düşerken alımda ise, hissenin nereye kadar düşeceği konusu belirsizlik yaratabilir. Eğer benim yeniden desteklerinde yeni alım öngörüm varsa tamam, ama yoksa açık öngörü için hisse alırken bir süre bekletebileceğini bilmenizi isterim.

Gelir mi, gelirse daha aşağıya iner mi bilemem. Ama 19.29 - 19.21 destekleri var. Kfeın için beklentilerim yüksek. Açık öngörümün de üzerinde beklentilere sahibim. Lakin eğer hissenin halka açıklık oranı yüksekse(%75) ve çok kişide varsa, o zaman dirençleri hemen kıramıyor. Kfein de bu nedenle takılıyor olabilir. Tabii bir de satış karını bilançosunda göstermeyince ilgi kaybı oldu. 19.88 - 19.46 seviyelerinin üstünde tutunabilirse toparlanması uzun sürmez.

Ama dediğim gibi Destek-Direnç Tablosunda direnç kademeleri arasındaki seviyeler yeterli kar marjı yaratıyorsa, sıralı direnç kırılınca bu hisseleri almak çok daha doğrudur. Örnek vereyim 24.00 - 24.10 eczyt paylaşımım var birinci direnç seviyesinde. İkinci direnç ise 24.95 ile başlıyor. İşte o zaman hisse 24.14-24.15-24.20 gibi hareketlenince girip alım yapmak en azından 24.95'i hedeflemek gibi. Sonrasında hareket yüksekse ve direnç olarak yüksek ve çok seviye varsa fiyatınızı daha yukarıdaki seviyeler olarak da tercih edebilirsiniz. Bakın sonra hisse tavan oldu. 

yükselenler yerine düşenleri seçince, bir süre destek bulması için zaman ve fiyat kaybı yaşanabiliyor.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_