Soru - Cevap (ecilc)

  •  A 
MU*** AK*** 23.12.2020 15:51
Konu / Hisse Kodu: ecilc
Hocam çok kısa bir şey daha sorayım o zaman bu hisse ile alakalı merakımı gidermek için :) Grafiğe geniş baktığımızda Mayıs 2017 den gelen sola yamuk şekilde de olsa büyük bir çanak görüntüsü görüyorum. Bu tip grafikleri de çanak olarak yorumlayabilir miyiz? Böyle bir durumda da 7,60 TL yukarı kırıldığında da büyük bir çanak formasyonu başlatır gibi görüyorum. Zamanınızı alıyorum kusura bakmayın. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Cevap 23.12.2020 16:22

Cevap sitede yer alıyor zaten. Ben soruları bana sormaya gerek kalmadan hemen cevabı görmeniz açısından yazıyorum!

O gördüğünüz çanak görüntüsü dediğiniz tarih ile Ocak 2020 arasındaki görüntü. Sitede destek-direnç ve al/sat tablolarında ecılc filtersi yapın. Ocak 2020'ye gidin. Bakalım o tarihte dediğiniz uyarı yapılmış mı? Cevabı sizden yine sitede duymak istiyorum mümkünse.

Ama tabi o çanak olmuş bitmiş. Yeni görüntünün onunla ilgisi yok. Ama sanırım yine siz uyarmıştınız. Odas için daha yeni başlıyor. Eğer yeniden 4.01 altına inmezse. Nihai hedefi de 6.00'nın üzeri. Ama ecilce de şu an için teknik bir çanak formasyonu yok artık.

Bu arada bu sorular alışkanlık yapmamalı! Her merak eden üyemiz benzer şekilde sorarsa, doğru çıkması halinde sorun yok ama, ilgisi olmayan sorular da gereksiz vakit almaya başlayabilir.

Aslında gönül ister ki, sizlere bir günde önemli teknik formasyonların eğitimini anlatayım. Benim için çok kolay bir iş. Ama bu kısma girince sonu gelmez. O yüzden yıllardır hep uzak duruyorum bu taleplerden. Eğitim verenler nasılsa var. Hatta 5-10 yıllık site ücretini alıyorlar sanırım eğitim ücreti olarak. Onların işlerine mani olmayayım. Ekotürk tv.de de bol bol teknik analiz yayını yapılıyor. Bence o kanalı takip edin ben artık öyle yapıyorum.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_