Soru - Cevap (Merhaba / Eczyat)

  •  A 
ER*** AV*** 10.12.2020 21:35
Konu / Hisse Kodu: Merhaba / Eczyat
İyi akşamlar;

Dün Eczacı yatırımda seans içinde 17,oo sıralarında çok ani tavan ve düşüş oldu. Burada anormal bir durum varmıydı acaba? Yeni olduğum için soruyorum

Teşekkürler

Saygılarımla
Cevap 11.12.2020 08:37

Günaydın. Birçok hissede benzer spekülatif hareketler oluyor. Hisseye özel bir durum olduğunu sanmıyorum. İşlem yapan spekülatörlerin tekniklerine göre kırdı gidiyor denecek hisselerde bu havayı yaratıp ekstra trade yaptıklarını düşünüyorum. Hisse beklentimi bozan bir durum değil. Maalesef bu durum çok sayıda hissede böyle son dönem.

Sorun da siz yeni yatırımcılardan kaynalanıyor! Maalesef manipülatörler ve spekülatörler yeni gelen çok sayıda yatırımcıda algı yaratarak hisselerde peşlerinden sürüklüyorlar. Sonra ani satışlarla alttan aldıklarını veriyor ve hisseleri düşürüyorlar. Ama fazla düşürmeden önceki desteklerde yeniden alıp yine benzer hareketleri tekrar tekrar yapıp, fiyatı herkesin satabileceği seviyeye çekmeden ara kademelerde yaptıkları çok sayıda trade ile para kazanıyorlar. En sonunda buradan dönecek diye ellerdeki hisseler satılınca o zaman kırdırıp götürüyor ve bu işlemi daha üst fiyatlarda yeniden tekrarlıyorlar. Anlayacağınız çok zor bir piyasa içindeyiz. Bizler bile bunları yorumlamakta zorlanıyoruz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_