Soru - Cevap (Arclk)

  •  A 
BU*** TA*** 09.12.2020 17:33
Konu / Hisse Kodu: Arclk
Arclk icin cok tesekkurler hocam corona ya yakaladığım icin bir süre hisseleri takip edemiyordum. Dun ongorunuze yetiştim 1 gun de müthiş bir kar oranı çok saolun.beklemedim 30.40 a verdim. Bu arada corona ya gerçekten çok dikkat etmek gerekir koku duyumu kaybettim iyileştiğim halde daha da geri gelmedi. Geri gelmesini bekliyorum. Virusun bulaşması cok garip esim negatif ben pozitifim cok dikkatli olmamız lazım.
Cevap 09.12.2020 20:02

Öncelikle çok geçmiş olsun. Bir an önce her manada normalle dönersiniz inşallah. Koku ve tad duyularını beyin bir süre sonra yeniden tanımlıyor. Merak etmeyin düzelecektir. Yıllar evvel ben de bademcik ve küöük dil ameliyatı olmuştum. Tüm bildiğim tadlar değişmişti. Hayat tam bir kabus oldu bir süre. Ama sonra düzeldi. Ozaman doktoruma sormuştum. İlk kez başıma geliyor dedi:) Beyin yeniden tanımlayacaktır merak etmeyin demişti. Hakikaten düzeldi sonra.

Düşünün karpuz, tereyağda yumurta, meşrubatlar gibi tadı aklınızda birşeyi yiyorsunuz bambaşka çok tuhaf tadlar alıyorsunuz. 4 günde 8 kg vermiştim açlıktan. Ama korona hayat riski yaratan bir virüs. O nedenle öncelik sağlığınız. Şükür atlatmışsınız. Tekrar gelmiş geçmiş olsun. Becerebildiğimiz kadar korunmaya çalışıyoruz.

Pandemi başından beri diş sorunum vardı. Pandemi yüzünden devamlı erteliyordum. Ama artık mecburen gitmek zorunda kaldım. Sonuçta hayatımızda çok yerde bu risk karşımıza çıkıyor. Allah korusun hepimizi artık. Biz olabildiği kadar sakınacağız. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_