Soru - Cevap (İpeke ve alka)

  •  A 
İB*** ÖZ*** 20.11.2020 19:17
Konu / Hisse Kodu: İpeke ve alka
Hocam merhaba, daha önce bilançolarına göre ucuz kalmış hisseleri uzun vadeli olarak önermiştiniz. Ben ipeke yi ve alka yı tutmak istiyorum ama uzun vade de hedef fiyat öngörünüz olurmu ilerde. Yoksa bu hisseleri öngörünüzdeki fiyatlar geldiği zaman satıp piyasa tam olarak oturduğu zaman mı alıp uzun vade tutmak gerekir. Birde uzun vade derken 6 ay 1 sene mi demek istiyorsunız. Ayrıca bu değişken piyasada bilgimiz olmadan bize para kazandırmanızda takdir edilesi bir durum. Teşekkür ederim.
Cevap 20.11.2020 21:03

Rica ederim. Elimden geldiğince katkı vermeye çalışıyorum.

Uzun vade hisse gelişimi ve yükselmesi beklendiği sürece sürebilir. Yani en az altı aydır ama ucu açıktır. Hissenin kar performansı düştüğü zaman listeden düşebilir. O zaman fiyat neyse o fiyatla revize olur kapanır.

İki hissenin de iyi olduğunu düşünüyorum. Ama yaşadıklarımız sonrası uzun vade değil de, teknik gördüklerimin peşinden gitmek şu sıra daha çok tercih ettiğim tarz.

Bu arada bana uzun vadeli hisse listesi soruluyor. Ama ara ara beklenti yazılarımda, az önce cevap verdiğim sorulardan birinde olduğu gibi bilanço beklentim iyi olan hisse isimlerini zaten farklı platformda olsa da paylaştığımı görüyorsunuz. 

Bu arada biliyorsunuz ki her zaman öngörü hedefi ile sınırlı kalmıyorum. Bazılarında öngörü gerçekleşmeden de birkaç kez yukarı revize yaptığımı biliyorsunuz. Hareketlerine göre bu hisseler için de söz konusu olabilir. O yüzden nasıl bir yatırım  planı yaparsınız bu size kalıyor. Ona karışamam.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_