Soru - Cevap (Endeks)

  •  A 
NU*** ÇA*** 18.11.2020 16:17
Konu / Hisse Kodu: Endeks
Kolay gelsin hocam endeks kısa vadeli yükselen trendini kırdı bugün de onay noktalarında geziyor öyle bir yerde ki faiz kararına göre adete merkez bankasına bak dikkat et düşerim bak der gibi.
Cevap 18.11.2020 16:40

Gerçekten çok kritik bir yerdeyiz 1.259(163$) altında satışlar derinleşir ve alttaki gap'i kapamaya doğru düzeltme yaşarız. 1.310(170$) üstünde ise yeni rekorlara gideriz. Hakikaten çok kritik bir seviyedeyiz. TCMB gereğini yapacak olursa rekorlar gelir. Ama gereği konusunun detay önemli. Enflasyon farkını kapatacağız diye görünen % 11.89 enflasyonu dikkate alırlarsa 200 puan ile sınırlı bir artışla yetinebilirler. Bu bana göre yanlış olur. Çünkü konut fiyatları % 27 artmış, otomobil ona keza daha bile fazla. Et, süt gibi tüketim maddeleri enflasyonu bunların hiç birisi % 12 ile sınırlı değil. O nedenle ben görünen enflasyonun üstünde bir artış yapmalarını, GLP'yi hedeflemelerini doğru buluyorum. 

Ama sanki yine gereği yapılmayacak gibi geldiği için çekiniyorum ve sadece izlemede kalıyorum gördüğünüz gibi. Çünkü o takdirde satışlarla karşılaşma riskimizi yüksek buluyorum.

Yaşayıp göreceğiz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_