Soru - Cevap (Kchol)

  •  A 
AH*** AT*** 16.11.2020 07:46
Konu / Hisse Kodu: Kchol
Kcholdestek-direnç lütfen . iyi haftalar, bol kazançlar ve hepsinden önemlisi sağlıklı günler .Covid çok arttı , gerçek sayılar gizleniyor. Kapanmak gerekirken , ekonomik durumumuz nedeniyle yapamıyoruz. Bunu kaldıracak gücümüz yok . Kapanınca BİST nasıl etkilenecektir . Yine pandemi dönemi hisseleri gıda ve ilaç gider mi. Henüz bu beklenti satın alınmadı. 65 yaş 10-16 arası dışarı çıksın dendi kimse uymuyor. Sabah erken akşam geçıkınca covid olunuyor 10-16 arası ateşkesmi yaptıkendisiyle :(
Cevap 16.11.2020 09:38

Maalesef kovid konusunda haklısınız. Ben de bundan çok tedirgin olduğumu devamlı yazıyorum. Çok kısa sürede aşı da değil, tedavi edici bir ilaç ortaya çıkmazsa, dünya genelinde biz dahil kapanmalar mecburi olacak gibi geliyor. Ama Martta yaşadığımız gibi olmayacak. Çünkü yakalanıp kurtulanlar da çok. Zaten biraz da bu nedenle biraz tedbirsiz davranılıyor diye düşünüyorum. Ama covid-19'un kimi nasıl etkileyeceği, kimse sonrasında ne gibi hasarlar bırakacağı belli değil. O nedenle kimse bu riski hafife almamalı. Bu iki-üç ay çok zorlu geçecek gibi görünüyor. Kendinizi koruyabildiğiniz kadar korumaya özen gösterin lütfen.

Pandemi yasakları gelirse, havayolu şirketleri en olumsuz etkilenenlerden olur. Zaten riskleri henüz sürüyor diye yazıyorum. Aynı şekilde hijyen ve ilaç sektörü de yüksek ciro ve yıl sonu karı yaşayacak görüşündeyim. Otomotiv ve yab sanayi de yüksek performansa devam edecek gibi duruyor.

Beklenti yazımda dediğim gibi, hisse bazlı tekniklere odaklanmaya devam.

Bu arada bir uyarımı tekrar edeyim; lütfen destek-direnç taleplerinde bulunmayın. Bunları dikkate almayacağım uyartılarımı biliyorsunuz. Ben tüm hisseleri teknik tarıyorum zaten. Uygun gördüklerimi, teknik hareket beklediklerimi paylaşıyorum. Ama dirençlerine yakın olan ve riskli gördüklerimi pas geçebiliyorum. Objektif bir tablo için, paylaşımlarımın böyle sürmesi çok önemlidir. Bugün yazdım ama benzer talepler karşılanmayabilir.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_