Soru - Cevap (Teşekkür ederim)

  •  A 
SE*** KI*** 16.10.2020 01:29
Konu / Hisse Kodu: Teşekkür ederim
Daha sonra hesapladım ben yanlış yere bakmışım :) Bölünme sonrası fiyatı ödeyecek rakam olarak görünüşüm ;) Bu arada aksa iyice bıktırdı inşallah günün birinde yıllarca beklediğimiz karşılığını alacak 2 basamaklı belki 3 basamaklı rakamları görürüz diye hayal kuruyorum. Aklım almıyor aksadan küçük şirketler 3 basamaklarda aksa buralarda :( Netaşta kendini benden öyle tavan tavan beklemeyin deyip ky bulaşmasını istemiyor malum şu yeni gelenlerden bahsediyorum :)
Cevap 16.10.2020 08:09

Günaydın.

Yeni yatırımcılarla sürükledikleri hisseler genelde halka açıklık oranı % 10 gibi düşük olanlar.  Kıyaslamada şöyle haklısınız, şirket ederi olarak adı kıyas bile yapılamayacak hisseler böyle yükseliş yaşayınca insanı üzüyor. Ama sonra o hisselerin bir kısmındaki insanların maalesef battıklarını ve bu hisselerin bazılarının kapandığını bile görebiliriz. Bakın mesela % 14.000 (yazması bile inanılmaz) yükselen bir hisse, şu an çıktığı yerin 1/4'üne inmiş durumda. Bunu hep yükseliş olarak görmeyin. Çıkışın başında alan insan sayısı çok denecek kadar az olur. Ama gördüğü yüksek fiyatlarda alanlar çok daha fazla olur. 

Elinde aksa gibi baskı ile gitmese de, değerli bir şirket olduğunu bilmek mi iyidir, yoksa böyle bir yükseliş yapan ama taban taban düşüşünün sonu neresi olacağını bilmediğiniz, hatta acaba kapanır mı korkusu yaşanan bir hisse taşımak mı iyidir? Kesinlikle birincisi. Ama o da bu kadar insanı bıktırmasa... Oluyor işte, borsada bunlar farklı farklı nedenlerden yaşanıyor maalesef. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_