Soru - Cevap (Yataş)

  •  A 
AH*** Sİ*** 14.10.2020 21:48
Konu / Hisse Kodu: Yataş
Aydın bey kolay gelsin dün destek dirençte yataşı vermiştiniz 9.55 direncini kırmasına rağmen geri geldi bu gün endekse bakarsak 10.10 direncini kırması lazım diye düşünmüştüm hatta 9.80 lere kadar ilerlemişti sizce teknikte Bi değişme varmı birde destek direnç tablosunda paylaştığınız verileri baz alarsak al sattaki gibi nasıl yapabiliriz sizce. Ben yataştan örnek verecek olursam 9.05 gibi hedef koymuştum kendime
Cevap 14.10.2020 22:49

Öncelikle hepimiz şunu bilmeliyiz, hisseler bazen bizi terse düşürebilir. Ayrıca endeks şöyle olursa bu hisse de ona uyar diye düşünmek doğru değildir. Endeks ayrı hisseler ayrı davranabilir. 

Neyse konuya dönelim. Evet yatas tam kırıyorken satış yemiş ve geri gelmiş görünüyor. Düşükten kapattığı için de net bir satış yemiş. Ama alttaki desteklerle sınırlı gevşeme olmasını ve sonra yeniden aynı direnci kırmayı denmesini bekliyorum.

Son iki cümleyi anlamadım maalesef. Tablonun izahı Siteyi Tanı kısmında detaylı anlatılıyor. Oraya bakıp, halen varsa sorunuzu biraz daha açık yenileyebilirsiniz.

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_