Soru - Cevap (Netaş)

  •  A 
Cİ*** Cİ*** 01.10.2020 18:56
Konu / Hisse Kodu: Netaş
Hocam tüm emekleriniz ve bizlere tavsiyeleriniz için (bu tüm hisseler için geçerli tabiki) çok teşekkürler. Netaş için bugün verdiğiniz cevaplarda umarım yükselişi kaçırmayız, bakalım ne kadar yükselecek gibi cümleleriniz umut verici fakat son yarım saatteki hareket hisse için sıkıntı yaratır mı?
Cevap 02.10.2020 00:00

Rica ederim.

Diğer tavan tavan çok uzun süre yükseliş yaşamış olan hisseler diğerleri için benzer beklentiler yaratmasın. Bu nedenle netas'ın da tavan tavan gitmesi gerekir gibi bir beklentiye kapılmayın. Bu şekilde kar realizeleri gayet sağlıklıdır. Ama bu ne boyutta olacak göreceğiz. Benim açımdan teknik olarak 18.99 üstünde kalması önemli. Bunu başarırsa, o zaman beklentim olan direnç seviyesi 27.50 olur. Ama bu olacaksa bile bir kerede soluksuz gitmesini beklemem. Olursa itirazım olmaz tabii :) 

Gönlümden geçen ciro ve kar artışı ile desteklenmiş bir dokuz aylık bilanço açıklaması. Sonrasında da yeni iş bağlantısı haberlerinin bu bilançoyu gelecek için de desteklemesi. Umarım bunlar olur. Olursa, o zaman beklediğim 27.50 direncinin kırılma ihtimali kuvvetli olur. İşte asıl herkesi mutlu edecek yükseliş o zaman olur.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_