Soru - Cevap (Bankalar ve Yabancılar)

  •  A 
EM*** AK*** 24.09.2020 16:17
Konu / Hisse Kodu: Bankalar ve Yabancılar
Aydın Bey merhaba
Faiz haberinden sonra Bankacılık sektör hisselerinde uzun dönemden beri görmediğim yabancı alımları oldu.Yabancıların genelde uzun vadeli pozisyon oluşturduğunu düşünürsek Banka hisselerinde pozisyon açmak istersek aceleci davranmış mı oluruz?
Cevap 24.09.2020 16:38

Sorun alımlar kalıcı mı değil mi? Eğer kalıcı ise bu fiyatlar çok kaçmış rakamlar değil. Sonuçta son 3-4 günü görmezseniz geçen haftaki fiyatlar seviyesindeler. Arada ekstra düşüş yaşanmıştı. O da yurt dışı bankalarda usülsüz işlemler haberi dışarıdaki bankaları düşürürken bizdekileri de düşürmüştü. 

Bugün beklenmeyen ama yapılması gereken faiz artışı olumlu etki yarattı. Bu yabancının satışını durdurabilir. Ama dediğim gibi, bakalım kur ne yapacak. Bir kere geç kalındığı için, acaba kurlar hemen çözülmeye başlayacak mı. Yoksa yeniden bir atakla yeni bir faiz artışını mı zorlayacaklar. 

BIST 1.118 - 1.125 - 1.131 dirençlerine sahip. Bunları ancak akdeniz durulursa geçer gibi geliyor bana. İyisi mi ben bankaların son teknik görüntülerini paylaşayım sizlere fikir verir belki


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_