Soru - Cevap (Koc holding.)

  •  A 
NA*** AK*** 23.09.2020 20:17
Konu / Hisse Kodu: Koc holding.
İyi çalışmalar üstadım.
Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde koc holding, koc vakfının bir miktar arçelik ve Ford otosan hisselerini satın aldı. Bunun hisse senedine ne yönde etkisi olur bilgilendirirseniz sevinirim Üstadım.
Teşekkür ediyorum
Cevap 24.09.2020 11:34

Pozitif etkis olur. Zaten her iki hisse de yüksek fiyatlanırken kchol ise satış görüyor. Yabancı satışları tuprs, bankalar, holdingler hala sürüyor. Bu nedenle holdingler düşük fiyatlanıyor. Ama bu fiyatlara inanamıyorum. Bu denli düşük fiyatlarla aslında holdingler, bankalar, tuprs dışında başka hisse bile alınmaz ama işleyiş öyle olmuyor maalesef. 

SPK açığa satış yasaklarını yabancılarda halen sürdürüyor. Swap yasakları sürüyor. İşlem yasağı konan yabancı fonlar var. Tüm bunlar ve diğer sahip olduğumuz gerilimler ise yabancı fonların çıkmasına neden oluyor. Bu durum düzelmezse sıkıntı sürer. Ama artık teknik seviyeler olarak her şeyi göze alıp bu hisseler alınır ve geri çekilip beklenilir gibi geliyor bana. Yoksa daha da kötüsü demek, Türkiye için çok kötü farklı senaryoların devreye girmesi demek olur. O da ABD ve AB yaptırımları, Yunanistan ile çatışma-savaş riski halleri falandır. Gelişmelere bakıp da gidişatı okumak inanın çok zor.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_