Soru - Cevap (Aksa kfein)

  •  A 
ZA*** TE*** 24.08.2020 14:52
Konu / Hisse Kodu: Aksa kfein
Hocam bu aksa kfein daha ne kadar düşer zarar çok 7.97 öngörünüzle girdim. Kfein de aynı 18.10 ile girdim kademeli alımda yaptım ana düştükçe düşüyor nerden dönerler bunlar. Ayrıca aksa için yukarı revize de ettiniz 10 kusürlere. Uzun vade için mi bu öngörüleriniz yoksa kısa sürede yükselir mi biraz da sanş sanırım
Cevap 24.08.2020 23:17

Aksa revizesi kısa süre için değil, belirttiğim direnç kırılması halinde teknik beklediğim seviyeyi ifade ediyor. Kısa sürede de olabilir, orta vadede de.

Değerli üyeler, son dönem sorularınız biraz ilginç olmaya başladı. Burasının borsa olduğunu, her türlü iç-dış etkenden etkilenebilen bir piyasa olduğunu unutmuş gibisiniz. İsteniyor ki, hemen tüm hisselerin öngörü ve hedefleri gerçekleşsin isteniyor. Diikat ederseniz ağustos başından bu yana verilen öngörülerin çoğu gerçekleşti. Her gün yeni gerçekleşmeler olduğunu görüyorsunuz. 

Şu an için sabretmemiz gereken bir dönemdeyiz. Doğu Akdeniz sorunu, TCMB rezerv sorunu, faiz baskısı, enflasyon artışı bunlar gibi daha bir çok gelişme hesapları bozabiliyor. Ayrıca kfeın için bilanço sonrası görüşlerimi gayet detaylı şekilde paylaştım. Bir hafta geçince, yeniden aynı sorularla hisseleri hareketlendiremeyiz. Umarım en kısa sürede hareketlenirler.

Nihayetinde hareketlendikleri zaman banka mevduat faizlerinin bir kaç yııllığını kısa sürede elde ediyorlar. O zaman sabretmeyi bileceğiz.

Ama elinizdeki hisselerden sıkıldım diyorsanız, o zaman benzerr şekilde düşmüş potansiyel olan başka hisseler varsa onlarla değiştirebilirsiniz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_