Soru - Cevap (Doğalgaz)

  •  A 
MU*** OZ*** 19.08.2020 22:35
Konu / Hisse Kodu: Doğalgaz
Aydın bey bugün Cuma günü verilecek müjde ile ilgili, enerji hisseleri ve Petkim tavan yaptı. Yarın da büyük ihtimalle gaplı açılacak. Bu habere bağlı piyasada gözden kaçmış, 2. 3. aşamada prim potansiyeli olan hisseler var mı? Bu tecrübeyi yaşayan Kazakistan ve Azerbaycan daki enerji kaynaklarına bağlı gelişen sektörlere göre de değerlendirme yaparsanız sevinirim.
Cevap 20.08.2020 03:19

Arkadaşlar,

Bizleri nasıl görüyorsunuz acaba? Kazakistan ve Azerbaycan'daki benzer gelişmeleri bilmem için bu ülkeleri takip ediyor olmak lazım ki, maalesef bu bilgilere sahip değilim.

Öncelikle müjdeyi bir duyalım. Tam olarak nedir? Enerji kaynağı bulundu ise, kim ve ne çapta bir rezerv bulmuş bunlar netleşmeli. Ondan sonra olası yansımalarını yazmaya çalışalım derim. Bu detayları bilmeden yapılacak yorumlar hatalı algılara neden olabilirler. Bu da sizlerde mağduriyet yaratabilir. Açıklamayı durunca kendimce görüşlerimi paylaşacağım.

Eğer enerji müjdesi ise, bulunan bir rezervin çıkartılmaya başlanması için en az 2-3 yıl, hatta daha bile fazla bir süre gerekecektir. Bu nedenle ilk anda göreceğimiz ya da gördüğümüz yükseliş tepkilerinin  bir kısmı hisselerde geri verilebilir. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_