Soru - Cevap (TEŞEKKÜRLER)

  •  A 
SE*** KI*** 14.08.2020 17:49
Konu / Hisse Kodu: TEŞEKKÜRLER
Önemli olan benim için sizin fikirleriniz . Nihayetinde bu hisseyi ve bir çok hisseyi sizin sayenizde tanıdım. Netaşı ilk halka arzından beri biliyor tanıyorsunuz. Ben 2013 -2015 arası takip ettim, 2015 ten beri taşıyorum. Ama çok zor bir hisse ! Pazartesi çıkış devam eder mi diye sorsalar o kadar yıl taşıyorum az çok bilirim her günkü hareketini çıkar diyemem. Takasta ne yaptıklarını da anlayamıyorum. bakıyorum bir geliyor yüklü alıyor ama gün ay yıl sonunda lotlar hep yapı ile işe devrediliyor
Cevap 14.08.2020 18:19

Ben öğrenci iken bir abimiz netas'ın mühendislerinden birisiydi. Aslında çok daha öncesinden beri netas'ı bilriim. Böyle bir şirketi nasıl zamanında yabancıya sattılar asıl o çok büyük hataydı. Maalesef özelleştirme ülkenin uluslararası rekabet gücü olan şirketlerinin yabancılara peşkeş çekilmesine neden olan uygulamalara neden oldu. Birçok şirketimizi zamanında böyle alıp, sonra satış ofisine dönüştürdüler.

Neyse, dediğim gibi eğer bilanço dönüşü başlıyorsa sonrasındaki tablolar çok daha iyi ve sürekli hale dönüşebilir. Ama ben de görmeden bu olacak diyemiyorum artık Netas'da. Sadece hesaplamaları başlangıç aldığınız tarihlere göre çok farklı yapabileceğinizi ifade ettim.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_