Soru - Cevap (Netas)

  •  A 
RA*** TU*** 14.08.2020 10:17
Konu / Hisse Kodu: Netas
Yabancı fonlar kara bakmaz. Yine şirket operasyon karı üretemiyor KY sürekli kara baktığı için hep yanılırlar. Ne taşın bilançosu hoşuma gitmedi. Aksen bilançosuna bakabildiğiniz mi hocam. Sevgilerle…
Cevap 14.08.2020 10:44

Netas'ın bilançosu için sizin tersinize ben olumlu düşünüyorum. Hasılatta dönemsel olarak ciddi artış var. Ticari faaliyetlerinden gelirinde yaklaşık 40 Milyon TL artış yaşanmış. Aynı zamanda dönemsel esas faaliyet karşılaştımasında zararda da 40 Milyon civarı düşüş yani iyileşme var. Finansal giderlerinde düşüş de görülüyor. Kısacası ben bu tablodaki iyileşmenin sürebileceğini düşünüyorum.

Aksen bilançosu da gayet iyi. Dönemsel kar artışı katlamalı gelmiş. Bu gidiş sürerse yıl sonu karına göre şirket çok daha yüksek fiyatlara gidebilir. Ama enerjiler çok farklı gelişimler gösterebildikleri için, teknik takip önemli. 5.02 üzerinde kalırsa yükseliş sürer. Destek-direnç paylaşayım oradan bakın diğer seviyelere. Ama enerjiler içinde enjsa gibi bilanço olarak da iyi olan potansiyel şirketlerden birisi diyebiliriz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_