Soru - Cevap (aksa)

  •  A 
SE*** KI*** 13.08.2020 10:38
Konu / Hisse Kodu: aksa
Ufak hisseler olduğu için araştırma raporlarında bilanço beklentilerine hiçbir yerden ulaşamıyoruz ama borsanın 40 bin puan gitmesi son olarak 14 bin puan gitmesinde çıkamadığı için ben iyi bir 6 aylık beklemiyorum ! İyi hoş iyi çeyrekler açıkladığında da gitmedi. Çok ağır tahta Türkiye gibi ülkede insanın parasını değerini acayip kaybettiriyor. Bir hisse 33 ayda dolardan bile az getiri sağlar mı üstelik her sene ciddi kar yaptığı halde ?
Cevap 13.08.2020 12:16

Doğru hisselerde uzun süre beklemek de gerekir. Uzun vadeli listelerimizde olan ve sonra çok ciddi yükselişler yapan birçok hisse de o listelere girdiğinde sonraki görecekleri fiyatları çok kişi beklemiyordu. Ama çok üstüne gittiler. Aksa benim için devamlı tekrar ettiriyorsunuz ama Türkiye'nin en önemli katma değerli şirketlerinden birisidir. Bu düşüncem ana faaliyeti aksa akrilik nedeniyle değil, iştiraki DowAksa ve üretimi nedeniyle. 

Sıkılanlar durmayabilir tabii ki.  Üretim faaliyetleri altı aylık bilançoda pandemiden etkilenmiş olabilir. Ama en çok etkilenen havayolu şirketleri ortada. Ben beklentilerimi koruyorum. Altı aylık bilanço sürpriz olmaz. Altı aylık bilançolar için uyarılarımı kaç ay öncesinde yaptım.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_