Soru - Cevap (Şu altın döviz başına bir şey gelsede konuşulmasa !)

  •  A 
SE*** KI*** 08.08.2020 23:23
Konu / Hisse Kodu: Şu altın döviz başına bir şey gelsede konuşulmasa !
Yine altıncılar dövizciler konuşmaya başladı. Yok bana bulaşmasalar sorun yok :) Yok niye hisse almışım altın alsaymışım döviz alsaymışım ! Hayatım boyunca ne döviz ne altın aldım burdan % 1000 yapacak olsa almam. Benim tarzım hisse ben hisse bilir başka bir şey bilmem diyorum. Paran eriyor bugün erir günün birinde kat ve kat katlar diyoruz ama anlatamıyoruz etrafımıza .Ben hisseler düştü mü alırım kafamdaki yerlere geldi mi veririm.Arsadan emlaktan arabadan altından dövizden kar etmeyi bilmem
Cevap 10.08.2020 00:45

Bu bir yatırım tarzıdır. Bana göre de doğrudur. Altın ve döviz farklı nedenlerle şu an bu fiyatlamalar var ama, dünya ekonomileri yeniden büyümeye başlayıp da pandemi sorunu kalktığı zaman, bu sefer de FED faiz artışlarının yeniden başladığını görmeye başladığımızda, o zamanki gördüğü en yüksek fiyattan çok ciddi oranlarda düştüğünü de göreceksiniz. Onlarda da hisselerdeki gibi düşüşler vardır. 

Herkes kendi inandığı alana yatırım yapar. Kimseye neden altın döviz almadın denemez. Çok sayıda yatırımcı da, en garanti olan mevduat faizi % 1000 olsa da faize parasını yatırmaz. Ama kim nerede bunları size dedi anlayamadım. Sitede böyle birşeyler yazıldı ben mi farketmeden cevaplayıp yayınladım ? Bunları neye istinaden yazdınız. Neyse, herkes kendi yatırım kararları ile ilgilenmeli. Başkalarına müdahale etmemelidir.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_