Soru - Cevap (Bist)

  •  A 
İL*** MA*** 28.07.2020 23:00
Konu / Hisse Kodu: Bist
Endeks çöktü :) 117500 altında yine nakite geçtik. Nasıl takip edelim? Nereden alım yapmaya kademeli olsa da başlayalım? Yarın zaten izleyeceğiz. Perşembe günü 113 bin seviyesi üzerinde kalırsa alıma uygun olur mu? Yoksa artık kanal dışına iki defa çıkıldı, bir müddet hiç almayın mı dersiniz?
Cevap 28.07.2020 23:15

Yani bu soruların cevaplarını önceden yazmıyormuşum gibi sormuşsunuz:) Son günlerde sizleri  devamlı riskler konusunda uyardım. Hatta bana hala % 50 nakit bekliyoruz mesajlarının iletildiğini sizler de okuyorsunuzdur. Bir süredir yeni öngörü bile yapmadım. Sanırım bunun nedenini bugünkü satışlar sonrasında anlamışsınızdır. 

Şimdi eğer 117.500 altında kalan % 50'yi de satıp nakite döndüyseniz bir şey diyemem. Ama ful nakitte bunu yaptıysanız zaten benim % 50 nakit olmalı görüşüme uymamışsınız demektir. 

Neyse sorunuza gelelim; uygun gördüğüm yerlerde öngörülerimi ve destek-direnç paylaşımlarımı görmeye başlayacaksınız merak etmeyin. Şu an için yükselen kanal aşağı yönlü kırılmış. Ama bu yükseliş trendi bitti demek değildir. Yükselen kalan formasyonu bitebilir ama başka formasyonlarla da yoluna devam edebilir.

Ama, çekincelerimi ve riskleri tek tek sayıyorum. Bunları detaylı şekilde biliyorsunuz. Gelişmelere göre ya izlemede kalmaya devam edeceğiz, ya da en azından hisse bazlı pozitif ayrışma bekliyorsak ilgili hisseler için alım fırsatlarını değerlendireceğiz.

Perşembe yarım gün. Sonrasında zaten bayram tatili başlıyor. Sonraki hafta aranızda olacağım. Alım için telaşlanmayın. Hemen ne almalıyım arayışına girmeyin. Öncelikle piyasadaki düşüş bir düzeltme mi, yoksa risklerin artması nedeniyle bozulan bir trend mi var onu anlayalım.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_