Soru - Cevap (Düzeltme ve kaçan tavanlar)

  •  A 
İL*** MA*** 24.07.2020 17:28
Konu / Hisse Kodu: Düzeltme ve kaçan tavanlar
Aydın hocam size iyi tatiller
Bir önceki düzeltmede bfreni tavan olmasına rağmen sattım, 330 TL olan hisse şimdi 820 yi gördü. 290 dan Konya alıp 360 dan sattım iki gündür tavan kilit. Şimdi egeen i yakaladım ama endeks yine sallantıda bu defa kar a oturmayı düşünüyorum işin Aslı. Ekotürkte dediğini gibi çok güzel kazandık ama böyle kaçınca da insan yine üzülüyor. Her %10 kar da %10 satıp hisseyi ortalamaların altına düşmedikçe satmamak da sağlıklı bir strateji olabilir mi ?
Cevap 24.07.2020 18:18

Bu işlem şekillerinde işin doğrusu şu demek kolay değil. Bunları normal fiyatlamalar değil. Hissiyatınıza göre yapın. Tavan olunca yine tavan oldu diye görüyorsunuz. Ama tavan olmayıp taban olsa, o zaman da kaçırdık denir. Şuan tavan tavan gidenlerde dediğiniz gibi yapmak tabi ki iyi ama, tekrar ediyorum bu tavanların arka arkaya olacağını bilsek zaten öngörüler % 200 beklentiyle verilir.

Destek-dirençte bryata dikkat çekip brsan öngörüsü verdim. 11:46'ya kadar hisse maliyet fiyatı civarında takıldı. Endeks eksiye dönünce ne olur ne olmaz yakalanmayalım şimdi zararkese diye kapattım. Hisse beklentimin de üstünde fiyat gördü. Endeks bir eksi, bir artı ama hisse bazlı hareketler tam dediğim şekilde oluyor.

Destek-Direnç Tablosunun tanımını değiştirip, gördüğünüzü kapın desek her paylaştığımdan kar edilecekmiş:)

Tatil için teşekkürler.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_