Soru - Cevap (Turkcell ttkom)

  •  A 
ZA*** TE*** 23.07.2020 11:14
Konu / Hisse Kodu: Turkcell ttkom
Aydın bey bu hisseler için öngörünüz olmayacak mı iyi hisseler. Ayrıca Tüpraş da bir hareketlenme beklentiniz olduğunu söylemiştiniz bilanço sonrası bu aralar onun için de bir öngörü açmayı düşünüyor musunuz? Son sorum hala yüzde 50 nakitte olmamızı tavsiye ediyor musunuz
Cevap 23.07.2020 11:40

Ttkom ve Tcell için her gün öngörü girip-girmemeyi düşünüyorum. Ttkom için bugün elim gitti durdum. BIST artı ama yine geçemediği dirençlerine yaklaşıyor. Oradan bir daha satış yerse, üçüncü defa 120.000 li seviyelerde satış yemiş olacak. Sonra yükselen kanal aşağı kırılacak olursa, önemli bir realizasyon riski beni korkuttuğu için duruyorum.

Turps için açık iki öngörüm var. O nedenle yenisini girmedim. Altı aylıkta tuprs'ın satışları en kötü rakamları içerecektir. Ama stokları kafamı karıştırıyor. Üç aylık bağlandığı zaman brent 22$ iken, altı aylıklar bağlandığında brent 41$ idi. Yani stok değerinde iki katı bir iyileşme olacaktır. Acaba satışlardaki düşme stoklardaki iyileşmeden çok mu fazla olur onu bilemiyorum. Ama bilanço sonrasında üçüncü ve özellikle son çeyrekte iyileşmenin hem stok değeri, hem de satışlarda net olarak görülmesini bekliyorum. 

Teknik olarak 90.00 - 90.50 seviyeler geçilince de kısa ve uzun vadeli düşüş trendinden çıkmış olacak. 

Acaba bu durumu bekleyen fonlar, altı aylık bilançoyu beklemeden buralardan pozisyon almaya başlarlar mı diye düşünüyorum. Kısacası ben bu seviyelerde belki 2-3 TL risk olabilir ama yukarıdaki beklenti bundan çok daha fazla olarak görüyorum. Açık beklentilerim de bunu karşılıyor. Olmayanlar bu yazdıklarıma göre kendi kararlarını alabilirler.

% 50 nakit konusunda tekrar ediyorum. Geçen gün saydığımız riskler aynen duruyor. Ama para bolluğu da dünya için sürüyor. Bu nedenle fazla düşüş görülemiyor. O nedenle beklenti yazımda yukarı-aşağı kırarsa diye paylaştığım seviyelere göre nakit durumlarınızı revize edebilirsiniz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_