Soru - Cevap (Hisselerimde iyi günleri mezarda mı göreceğim ?)

  •  A 
SE*** KI*** 09.07.2020 18:57
Konu / Hisse Kodu: Hisselerimde iyi günleri mezarda mı göreceğim ?
1 hafta 10 gündür söylemiştiniz bekliyordunuz. İki hissemde de fincan kulp tekniği çöp oldu ve yıllardır bekliyorum. Benim kızmam söylenmem çok normal bul karayı al parayı olanlardan olmadım ! Aksa ve Netaşı yapın şu kara listede en başlara koyun. Hep dirençlerde yükseliyorlar sonra satış yiyoruz bu döngüden bıktım artık son 3 sene başıma gelmedik kalmadı bu iki hisse yüzünden... Şimdi bir çok hisse devre kesti diyeceksiniz ama onlar tarihi fiyatlarındaydı !
Cevap 10.07.2020 01:18

İnanın beni en çok yoran kişi oldunuz uzun süredir. Siz yanlış davrandınız diye hisseler kötü olmaz. Her iki hisse de benim daha da fazla beğenmeye başladığım hisseler. Sizin gibi de korkularım yok. Her ikisinin de artık düzelme yolunda olduğunu düşünüyorum. Ama böyle bir düzeltme geldiğinde, geneli oldğu yerden düzeltmeye az-çok uyar. Bunlar zaten çıkmadı ki neden düşüyor diye mantık borsaya uygun değil.

Bir çok hissede manipülatif uçuk kaçık yükselişler yaşandı diye, geçen yıl 4 kûsur fiyatlardaki aksa'nın şu an iki katı değere çıkmış olması küçük görülmemeli. Sonuçta yıl kıyaslamasına göre ciddi toparlanma yaşanmış.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_