İletişim

  •  A 
SE*** ŞA*** 25.03.2024 09:57
Günaydın. Rusya’daki terör saldırısından bahsetmemişsiniz. Şimdi sıra Putin’de değil mi. Nasıl bir intikam alacak. Ve intikamı kimden alacak? Yorumunuz için şimdiden teşekkür.
Cevap 25.03.2024 10:12

Günaydın.

Maalesef terör belasını tüm dünya bir kez daha gördü. Biz canlı bomba eylemlerinde bu acıları çok yaşadık. Kim, ne sebeple yaparsa yapsın, sivillere yönelik terörü lanetliyorum. 

İstenen belli, iki blok arasında savaş başlatmak. Özellikle de Rusya'nın Batı'ya saldırması isteniyor. Hatta bu korku ile NATO üyelerine silah üretimini arttırın dedi. AB ülkelerinde silahlanma yarışı başlıyor. 

Eylemi DEAS üstlendi ama sonuçta DEAS'ı kim yarattı diye düşünürsek adres belli olur. Ama bazen bilinen adresler ilan edilmez. Çünü sonucu dünya savaşına gitmek olur. O nedenle, gerçekte görülen asıl arka plandaki suçlu kimse, benzer eylemlerle yapan yine alakasız bir odak gösterilerek cevap vermeyi tercih edebilir Rusya.

BIST için bir risk görmüyorum şu an için. Bir dünya savaşını da beklemiyorum. Ama ABD seçimleri tamamlana kadar, bir takım çatışmalarla özellikle bizim çevremizde gerilim tırmandırılmak istenecektir diye çok kez uyardım. Biden iktidarı kaybedecek diye endişe arttıkça, Trump kazanmadan gerebildikleri kadar ortamı germek isteyeceklerdir uyarılarımı zaten biliyorsunuz. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_