İletişim

  •  A 
AY*** TO*** 15.02.2023 11:04
Günaydın Aydın Bey,

Adıyaman'da çöken İasis Otel'de, rehber grubunun başındaki eğitmen rehber dostumuz, Tamer Abimizi ne yazık ki kaybettik. Herkese tekrar geçmiş olsun, üyelerimizden kayıp yaşayanlara tekrar başsağlığı ve sabır diliyorum. Artık hayatımızın bir imzaya bağlı olmasına müsaade etmememiz gerek. Tüketim alışkanlıklarımızı gözden geçirip, her alanda "kaliteyi aktif olarak istememiz" lazım artık.

Saygılarımla.
Cevap 15.02.2023 11:29

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Konuştuğum üyelerimizden 8nci günde bile halen enkaz başında yakınlarının çıkarılmasını bekleyen üyelerimiz vardı. Kayıplarının çok olduğunu söylüyorlardı. Çok yoğun duygular yaşıyorum. Ama direkt yakınlarını kaybedenlerin acıları ölçülemez. Allah geride kalanlara sabırlar versin.

Liyakat her alanda öne çıkmalı. Aflar artık Türkiye'nin gündeminden kalkmalı. Hele ki imar afları anayasal olarak bile yasaklanmalı. Bunları yapmazsak bu acıları tekrar tekrar yaşamaya devam ederiz. Umarım bu son olur ve her alanda hatalarımızı düzeltmeye başlarız. Ama maalesef bakıyorum, yardımlar için kendilerini parçalayan gruplara bile siyasilerden tepkiler geliyor. Esas olan bir an önce müdahale ve yardımlardı. Kim yaparsa yapsın, ayrım yapılması doğru değil. 

Sadece siyasi ve idareciler değil, vatandaş olarak da kendimizi sorgulamalıyız. Bir yerde imar affı varsa, imar kanunlarına uymayanlar ve onların af talepleri de var demektir. İşte sonuç ortada maalesef.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_