İletişim

  •  A 
İS*** ÇI*** 12.09.2022 11:39
Asels için teşekkürler [ revize yi görmemişim]
Cevap 12.09.2022 12:25

:))) rica ederim.

Sinirlerim bozuldu piyasa işlemleri yüzünden gerçekten! Ne yapacağımızı şaşırttılar bana bile. Açılır açılmaz bir kurumdan 3.2 Milyon adet ısrarlı satışlar geldi. Hisse 30.18 görmüşken. Hakb 14.38 devre kesici yeyince, her tarafa satışlar geliyor diye, zaten bankalar çözülürse korkum var. Ama yakalanmayalım diye kar varken kapatıp geçtim. 29.50 gördü sonra. 

Ama halkb devre kesici yüzünden düşen diğer bankaları yeniden almaya başlayınca, asels 32.02 gördü. Sonra açılınca halkb yine tavanladı. Öncesinde garan tavanladı. Size iyi denk gelmiş. Yukarıdan gitmiş. Ama dirence yazdıysanız o bile düşük gitmiş olabilir. 

Ne yapmalıyım şaşırmış durumdayım. 30 yıldır bu şekilde bir işlem piyasası görmedim. Tavan tavan bankalar ve borsa gördüm, taban taban da bankalar ve borsa gördüm. Ama piyasalarda bu denli risk ve belirsizlik varken, bu kadar uzun ve yabancısız ısrarla tavan olan bir banka sektörü görmedim. 

Şu an hep çıktığı için, gayet güzel eşlik edenleri görüyorsunuz. Ama bunun dönüşü olduğunda, öncesinde ne kadar uzun süre yükseliş yaşandı ise, o kadar çok hisse benzer şekilde tabanlayacak endişesine sahibim. Peki bu hisseler ederinden çok pahalı diye mi tabanlayacaklar diye düşünüyorum? Hayır  sahol, sıse, kchol, demirçelikler, petro kimyalar, orman-kağıtlar, kervt, tukas misali gıdalar, holdingler, ara ara hep yazdıklarım hala ciddi iskontolara sahipler. Korkum, bana göre yabancı olmayan bir alıcı ya da alıcılar tarafından alınan bankalar terse döndüğünde, acaba diğerleri de geçici bile olsa düşer mi endişem. Ama bu endişe için, ederini kendim aylardır çok daha yükseklerde diye yazdığım hisselere yeni öngörü veremiyor olmak da ayrı bir stres. 

Neyse, umarım bu süreci yine bir yerlerinden yakalarız.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_