İletişim

  •  A 
SE*** GÜ*** 23.04.2022 11:14
Merhaba Aydın hocam ,

Uzun zamandır söylemiş olduğunuz düşüş geldi sizin tavsiyenize uyarak biraz fazla oldu ama % 80 nakite dönmüştüm. Sayenizde çok güzel kazancım oldu emeğinize sağlık çok teşekkür ederim.
Hocam ayrıca viop da short pozisyonum mevcut düşüş daha da derinleşir diye kapatmadım. Öngörüleriniz de geldi hemen pozisyonu kapatıp hemen alımlara geçmeli miyim? İyi haftasonları dilerim.
Cevap 25.04.2022 00:27

Fiyatlar çok hızlı tepki verebildiği için, kaçırmamak niyeti ile öngörülerin alt desteklerini ve açıklamalarda detayları yazmaya zamanım olmadı. Ama hepsinde düşüş halinde alt desteklerden kademeli alıma uygun eklemelerini birazdan yapmaya başlayacağım. 

Yani, alımlar tek fiyattan olmayabilir. Düşüş bir günde bitmeyebilir. Satışların içeride dışarıda boyutunu ve sebebini takip etmek gerekir. O yüzden alım öngörülerimi tek kademe diye düşünmemek, olası düşüşün sürmesi halinde kademeli alım yapmayı düşünmek doğru olur.

Bazı sorularınıza SPK sınırlamaları gereği bire bir net cevaplar vermeyeceğimi biliyorsunuz. O nedenle sizlerin alması gereken karar için benim çok net cevap vermemi beklemeyin lütfen. Yazılarım, cevaplarım, öngörülerim size ışık tutmaya yetecektir. Ama tek bilmeniz gereken, olası düzeltme %10 endeks kaybından fazla olmaz diye bir görüşüm yok. Çok daha fazlazı da olabilir. Tam tersi ana düşüş olmadan yeniden yükseliş bir süre daha da sürebilir. Buna tam emin olamıyorum. Ama bilanço ederleri yüksek olmalı diye düşündüğüm hisselerde düşüşlerde kademeli yeni alım öngörülerim cuma olduğu gibi, sonraki olası kayıplarda ve günlerde de olabilir. 

Bunları yaşayıp göreceğiz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_