İletişim

  •  A 
Jİ*** BE*** 30.07.2021 10:36
Günaydın Aydın Bey,
Bugünkü beklenti yazınızda dolar kurunu 6.44 yazmışsınız.İçinizden geçen rakkamı yazdınız diye düşündüm bir an.Bu vesileyle saygılarımı sunar, güzel haberlere uyanacağımız günler dilerim.
Cevap 30.07.2021 11:23

Uyarınız için çok teşekkür ederim. Beklentiler, gerçekleşenler, gerçekleşmeyenler artık her şey o kadar karıştı ki. Olsa keşke ama, öyle bir beklentim artık en azından şimdilik yok. 

Güzel dilekleriniz için de teşekkür ederim. Hepimiz için güzel haberler gelmeye başlasın artık. Ama bu tabloya yabancı nasıl gelsin. Sınırlarında bulunan 6 ülkeye gitmeyen Afgan'lar akın akın ülkemize geliyor. Hem de aralarında kadın, yaşlı, çocuk yok. Neredeyse hepsi genç-orta yaş erkekler. Kontrolü kaçmış bir sığınmacı politikası izleniyor. Sınırda savaştan kaçanların mecburiyetlerini anlıyorum ama Afganistan'dan bu şekilde gelenleri anlamak çok zor. Bunun karşı cephesinde de ABD Yunanistan'da sınırlarımızı deniz ve karadan üslerle çevreliyor. Dedeağaç'a yüzlerce tank sevkiyatı yapıyor. Suriye sınırımızda YPG'ye yeniden silah ve mühimmat sevkiyatına başladı. Afganistan'dan çıkma kararı aldı. Irak'tan yıl sonuna kadar çıkacağını söyledi. Neden buralar hızla boşalırken, Yunanistan'da üslerini hızlandırıyorlar?

Kafamda benzer sorular cevap arıyor. Bu da beni yıllardır olmadığı kadar tegirgin ediyor. Bilançolara tekniklere bakınca hisse bazlı alım öngörüleri yapmak gerekiyor diye görüyorum. Ama alıcı gelen hisselerde hemen satışlar ortaya çıkıyor. 

Umarım korkularım, tedirginliklerim yersizdir. En kıza zamanda dağılır. Yeniden yükseliş trendi yaşanan günler başlar. Bir uyarı yapayım dediniz, başınızı ağrıttım.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_