İletişim

  •  A 
HA*** SÖ*** 22.03.2021 11:37
Yazdikda ne oldu:)
Geceden satışları yazdık ama bir icraat yok ne yapalım sizi rahatsız ettigimizle kaldik:)) ama bunun sebebi size olan guvenim ve hoş görünüz ve yine bize verdiginiz degeri hissettigimdendir. Yine bir gecede yeni zenginlerimiz oldu. Dediginiz gibi arkamiza yaslandik bekliyoruz. SORUM Bu gunku gibi dip veya pik yapan bi durumda onceden verdigimiz alis/satıs emirleri nasıl olmali kademelerin altıda yada ustundemi olmali saygılarımla kalın saglicalikla
Cevap 22.03.2021 12:24

Eğer cevap veriyorsam zaten uygunum demektir. İçiniz rahat olsun:) 

Eğer iki ay öncesinde uyardığım bu seviyeler o zaman yaşansaydı yakalanan insan sayısı çok az olurdu. Ama piyasanın düşmesini engellediler. Ağbal'ın doğru kararları beklentileri olumlu etkilediğinden de böyle oldu diyebiliriz. Ama gece yarısı görevden alıp, yerine de faizlerde düşüş olmasını düşünen biri gelince, acaba enflasyon beklenmeden mi faiz düşürülecek paniği bunları yaşamamıza neden oluyor.

Böyle bir günde alımlar bir kere kesinlikle tabana yakın seviyelerden olmalı. Ama düşüşün devamı yine de sürebilir diye kenarda nakit bırakıp kademeli alımı düşünmeli.

Satışlar ise en zor olanıdır. Bunun cevabı ben de yok maalesef. Çünkü Varlık Fonu alım yapıyor mu bilmiyoruz. Faiz konusunda ne yapılacak bilmiyoruz. Yeni kabinede neler olacak bunu da bilmiyoruz. Yine benzer yanlışlar yapılırsa, o zaman düşüş daha da artar. Ama açılışta tabana direk satış yollamak kolay karar değil. Bir defa hangi hisseyi satışa yollayacaksınız o da önemli. Mesela perşembe vestl 29.10 iken cuma günü bir kararla 32.06 tavan oldu.Şimdi elinizde vestl varsa bugün güne kaça satışla başlayacaksınız. Bunun cevabını bilemezsiniz. 28.80 gördü ama bakın şu an 30.06. Bu diğer hisseler için de böyle.

Böyle günlerde satış geç kalmış bir düşünce olur. Bir anda eldeki hepsi gidip fiyatlar da üstüne çıkabilir çünkü.    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_