İletişim

  •  A 
ŞE*** GÜ*** 09.03.2021 14:08
merhaba Aydın bey, Nasılsınız? size bikaç şey sormak istiyorum vaktiniz olduğunda cevaplarsanız çok sevinirim.
1- destek-direnç kısmı ile ilgili. mesela en son verdiğiniz TRCAS için sabah 5,34 ile açılış olmuş, gün içerisinde 14 itibari ile 5,26 düşmüş.
şimdi biz ne yapmalı nasıl hareket etmeliyiz?
2-alış satış kısmında ise mesela KERVT için aldım satışı da 5,85 e koydum. doğru bir hamle mi yapmışım?
bunlar için yada bunlar haricinde nasıl bir yol izlemeliyim?
şimdiden teşekkür ederim..
Cevap 09.03.2021 14:28

Teşekkür ederim. İyiyiz şükür.

1- Destek-direnç tablosunda dirençler kırılınca alımın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Alım ağırlığı olduğunu gösterir. Desteklerde almak ise risklidir. Çünkü eğer kırarsa alt desteklere iner. Teknik olarak destekler kırılınca soralı alt destekler. Dirençler kırılınca da sıralı dirençler yeni teknik hedefler olurlar.

Bu açıdan bakınca 5.24 desteğinden alacak olanların destek kırılınca geri vermesi gerekir. 5.24 desteği altında altta yer alan 5.07 seviyesine kadar düşme riski artar.

2- Doğru anlamış ve doğru yapmışsınız. Sadece bazı üyelerimiz benim direnç hedefime çok kişi yazar diye düşünüp, bir-iki kademe altına yazmayı tercih edebiliyorlar. Ama ben teknik olarak görmesini beklediğim direncin bir iki kademe altını yazıyorum zaten. Ki, direnci teknik olarak görenler o kademede yoğunlaşabilirler diyerek tedbir alıyorum.

Sitedeki tüm tabloların izahını Giriş menüsünün sağında yer alan ''Siteyi Tanı'' kısmında detaylı şekilde bulabilirsiniz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_