İletişim

  •  A 
FA*** KÜ*** 03.02.2021 16:47
Beni yanlış anlamanızı istemem Aydın Bey. Bugünkü yazınızdaki "bu ortamda ısrarlı bir yeni öngörü hevesim yok açıkçası." cümlesi sebebiyle yeni öngörü girmeye sıcak bakmıyorsunuz demiştim. Yoksa son haftalarda girdiğiniz öngörülerin farkındayım. Bugün itibariyle yeni öngörüye çok sıcak bakmadığınız için artık alımların da riskli olup olmadığını sormuştum. Kendi adıma, XBANK 20 günlük ho'yu geçmedikçe bu noktada almamaya karar verdim. Belki biraz daha yüksekten alınır ama daha garantili olur.
Cevap 03.02.2021 17:28

Evet son cümlenizde haklısınız. Ben de o nedenle bekliyorum. Yoksa eğer dirençler kırılır ve yoluna devam edecek olursa, o zaman yükselişe bir şekilde uymak gerekir. 

Ama size şunu demek istedim! Eğer beni takip ediyorsanız, risklere dikkat çektim ve sattıysanız, sonra yaptığım alım öngörülerini de dikkate almanız yönünde. Çünkü satışlar teknik düzeltme nedeniyle gelecekti. Ama beklemeyenler için panik yarattığı için öyle sert oluyor. Bu sefer de korku yaratınca insan almaktan çekiniyor. Ama aslında çok iyi fırsatlar çıkıyor. Bunu o zaman değerlendirmezseniz, daha garantili olur dediğiniz seviyeler %10-%15 üsteki fiyatlarla oluyor bu sefer.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_